تصویر ثابت

***********
***********
***********
***********
***********
***********
***********
***********
***********
***********
***********
***********
***********
***********
***********
***********
***********
***********
***********
*********** ***** ****** ***** طریقه گرفتن ویزای شینگن و ویزای المان
به وبلاگ اریایی ما خوش آمدید - لطفا صفحه را تا پایان مشاهده کنید/مدیریت سایت اریا دانلود با نظرات خود مارا برای بهتر ساختن این سایت همراهی کنید در بخش نظزات منتظرتونیم
تبلیغات

طریقه گرفتن ویزای شینگن و ویزای المان


اطلاعات زیر تنها جهت راهنمایی می باشند و در حال حاضر قاره پیما در مورد اخذ ویزا هیچ فعالیتی ندارد لطفا سوالی در مورد اخذ ویزا کشورهای مختلف نفرمائید

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور آلمان به شرح زیر است :

کشور آلمان عضو اتحاد شنگن می باشد و برای سفر به کشور آلمان ویزا شنگن مورد نیاز است . حضور شخص متقاضی در هنگام ارائه در خواست جهت مصاحبه الزامی می باشد . آدرس و تلفن سفارت آلمان جهت مراجعه : خیابان فردوسی شماره 320 - 324 و شماره تلفن : ٣٩٩٩١٢٦٠ همچنین جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت سفارت آلمان در تهران به نشانی اینترنتی : www.teheran.diplo.de مراجعه نمائید .

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور آلمان

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور آلمان

 

انواع ویزای شینگن

ویزای شنگن در ۴ نوع صادر می شود :

ویزای نوع A :ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد.
ویزای نوع B : ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند.
ویزای نوع C : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند.
ویزای نوع D : ویزای بلندمدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.
توجه کنید که اگر بخواهید بیش از ۹۰ روز در محدوده شنگن بمانید، دیگر نیازی به ویزای شنگن ندارید بلکه باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، درضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شنگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از شنگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شنگن دریافت کنید. البته در صورت داشتن دلایل ویژه می توانید برای حداکثر یکسال هم ویزای شنگن دریافت کنید.

داشتن ویزای شنگن لزوما به معنی تضمینی جهت ورود به محدوده شنگن نیست، یعنی اینکه اگر شما ویزای شنگن خود را از ایتالیا گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید مقامات مرزی شنگن در فرانسه می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شنگن اخراج کنند. مسافر ورودی به شنگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید.

 

اطلاعات تازه

نکته مهم در خصوص تحویل گرفتن رواید دانشجویی
لطفا توجه داشته باشید که در حال حاضر،  تحویل گذرنامه جهت دریافت روادید تحصیلی  و پژوهشی فقط بین ساعت 7 تا 9 صبح  به سفارت انجام می شود. بازپس گرفتن گذرنامه همچنان  بعداز ظهرها انجام می شود.

نکات جدید در خصوص روادید دانشجویی

بررسی درخواست روادید دانشجویی در حال حاضر بین 5 الی 10 هفته زمان می برد. لطفاً تنها در صورتی برای ترم زمستانی اقدام نمائید که بین وقتی که از سفارت گرفته اید و شروع ترم دانشگاه حداقل 5 هفته فاصله زمانی وجود داشته باشد.
در غیر این صورت حضور به موقع برای شروع ترم دانشگاهی امکان پذیر نخواهد بود. سفارت تصمیم دارد درخواست هایی که کمتر از 5 هفته پیش از شروع ترم به باجه مربوطه ارائه می گردند را نپذیرد.
ارائه درخواست برای ترم تابستانی 2016 همراه با فرم درخواست پذیرش uniassist، تأییدیه دریافت درخواست ثبت نام و یا تأییدیه (موقت) پذیرش همچنان امکان پذیر است.

نکته مهم درباره رزرو وقت مصاحبه!!!
 وقت های مصاحبه چندین بار در طول هفته در فواصل زمانی نامشخص آزاد می گردد. در این زمان ها، وقت هایی برای ماه اکتبر قابل رزرو است. به علت تقاضای زیاد ممکن  است وقت های مصاحبه در کوتاه ترین زمان اشغال شوند. درصورتی که زمان کوتاهی پس از آزاد شدن، همه ی وقت های مصاحبه رزرو شده باشند، باید منتظر آزاد شدن وقت در سری آینده بمانید. لطفا دراین فاصله از تقاضا برای وقت مصاحبه خوداری نمایید.
لطفا توجه داشته باشید که رزرو وقت مصاحبه از طریق وبسایت سفارت رایگان است  و می توانید آن را از طریق رایانه شخصی انجام دهید.
در بخش روادید سفارت آلمان ساعت کار باجۀ تحویل گذرنامه از تاریخ 1394.06.10 به شرح زیر
می باشد: 9:30 تا 11:30 و 13:00 تا 15:00

درخواست  برای ویزای شنگن در ایران هم اکنون بسیار بالاست. به همین دلیل هم سفارت آلمان در تهران بیشترین گنجایش زمانی ممکن را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. وقت های جدید مصاحبه، جهت ارایه درخواست ویزا در فواصل زمانی مشخص، آزاد می شوند. از این که رزرو وقت مصاحبه، با وجود گنجایش بالا می تواند دشوار باشد، متاسفیم  و به درخواست کنندگان توصیه می کنیم  به طور منظم، از طریق سیستم آنلاین گرفتن وقت مطمئن شوند آیا زمان جدیدی آزاد شده است یا نه. خواهشمندیم  تنها زمانی وقت مصاحبه رزرو کنید که اطمینان دارید می توانید در آن زمان در سفارت حضور یابید. ارایه مدارک لازم وکامل به هنگام وقت مصاحبه، می تواند باعث شود که به حداکثر تعداد درخواست ها رسیدگی گردد. سفارت، شما را اکیدا از رزرو وقت مصاحبه از طریق «آژانس های ویزا» برحذر می دارد. درخواست وقت مصاحبه به طور رایگان و ازطریق وبسایت سفارت امکان پذیر است.

سفارت آلمان تلاش می کند ورود به بخش باجه ها را، به ویژه در ماه های تابستان، هرچه سریع تر و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهد. لطفاً توجه نمایید که ورود به بخش باجه ها در آینده تنها رأس ساعت اعلام شده صورت خواهد گرفت. حضور زودهنگام باعث انتظار در جلوی درب سفارت و حضور دیرهنگام باعث ابطال وقت گرفته شده می گردد

ارایه تصویر گذرنامه در هنگام رزرو وقت مصاحبه

توجه! همه درخواست کنندگان باید دارای گذرنامه باشند.

همان طور که برای ویزای شنگن  مرسوم است برای در خواست ویزای ملی آلمان نیز ارایه تصویر گذرنامه الزامی است. این در مورد کلیه وقت ها ی درخواست شده در سفارت آلمان در تهران صدق می کند.
پس از رزرو وقت مصاحبه برای درخواست ویزا، لطفا در همان روز، تصویر اسکن شده گذرنامه  را همراه با ذکر نام و تاریخ و ساعت وقت ملاقات به آدرس  terminbuchung@tehe.diplo.de  ارسال نمایید.
اگر وقت مصاحبه ای رزرو شود ولی تصویر گذرنامه مربوط به آن فرستاده نشود، آن وقت مصاحبه بدون هیچ گونه اطلاع رسانی لغو خواهد شد.

درخواست ویزا برای افراد غیر ایرانی
همه متقاضیان ویزا که تابعیت غیر ایرانی دارند، باید جهت ارایه تقاضای ویزای خود، وقت مصاحبه بگیرند.

متقاضیان ویزای ساکن عراق که اثبات نمایند امکان ارایه درخواست خود در شهر امان پایتخت اردن را ندارند، می توانند درخواست ویزای خود را، پس از این که شخصاً اقدام به گرفتن وقت قبلی نمودند، در روز مصاحبه به این سفارت ارایه نمایند. خواهشمند است اطلاعات مربوط به ارایه درخواست روادید در سایت اینترنتی سفارت را مورد توجه قرار دهید.
متقاضیانی که قصد ارایه درخواست روادید نزد سفارتی خارج از کشور محل سکونت خود را دارند، شخصاً مسئول برقراری بدون مشکل ارتباط کلامی با مسئول باجه و ترجمه مدارک مربوطه به زبان فارسی و یا آلمانی می باشند. هزینه ترجمه کتبی و شفاهی بر عهده متقاضیان می باشد.

نقصی مدارک

مدارکی که در موارد استثنایی پس از ارایه درخواست روادید از سوی بخش روادید مطالبه می گردند (نقصی مدارک)، می توانند فقط در روزهای کاری سفارت از ساعت 10:00 الی 11:30 تحویل بخش روادید گردند.

اثر انگشت جهت ویزای شنگن و ویزای اقامت

روز سه شنبه دوم اکتبر 2012 برابر با  یازدهم مهر ماه 1391 کلیه سفارت خانه های کشورهای عضو پیمان شنگن در ایران اقدام به جمع آوری داده های بیومتریک ، یعنی گرفتن اثر انگشت از متقاضیان روادید خواهند نمود.بدین ترتیب از تاریخ  دوم اکتبر 2012 برابر با  یازدهم مهر ماه 1391 هر کدام از متقاضیان روادید ( روادید شنگن، ترانزیت یا اقامت بلند مدت) به طور اصولی ملزم به دادن اثر انگشت خود به هنگام ارایه درخواست صدور روادید خواهند بود.

اطلاعات پیرامون ارایه درخواست ویزا

به موقع در خواست ویزای خود را بدهید! به مدت زمان انتظار توجه نمایید

به دلیل تعداد زیاد مراجعه کنندگان و نیز محدودیتهای مکانی و پرسنلی بخش ویزای سفارت ، به ویژه در فصل تابستان (ماه می تا اکتبر) و نیز ایام نوروز، امکان دارد که تعین وقت چند هفته به طول بیانجامد. علاوه بر این حدود چهارده روز نیز بررسی تقاضا جهت دریافت ویزای شنگن زمان می برد. بنابراین لطفا" در برنامه ریزی مسافرت خود به این زمان بندی ها توجه نمایید. استثنا در سیستم تعیین وقت فقط به دلایل انساندوستانه و یا اضطراری صورت می گیرد.

توجه! چنانچه همزمان مبادرت به گرفتن چند وقت برای خود نمایید و یا اقدام به ارایه تاییدیه های جعلی نمایید, این امر سوء استفاده از سیستم تعیین وقت تلقی شده و شما برای مدت طولانی از دریافت وقت محروم خواهید شد. این موارد به نفع اکثریتی می باشد که صادقانه رفتار نموده و مدت زمان انتظار را برای همه متقاضیان کوتاه می نمایید.

ارایه درخواست تنها با مدارک کامل امکان پذیر است! خواهشمند است به اطلاعات موجود در ستون سمت چپ صفحه مراجعه نمایید.

هنگام ارایه درخواست ویزا باید تمام مدارک به طور کامل تکمیل شده و تمام گواهی ها ارایه داده شود. به این ترتیب روند کار تسریع می یابد. کمبود مدارک می تواند موجب رد درخواست شود. برای درخواست کنندگان زیر 16 سال الزامی است که هر دو نفر از والدین یا قیمین فرم درخواست را امضا کنند.

به سود خودتان است که برگه های راهنمای سفارت (به بالا سمت راست توجه نمایید) را به دقت مطالعه فرمایید. در این برگه ها جزئیات امر و مدارک لازم ذکرشده اند. این امکان وجود دارد که قوانین اعلام شده تغییر نمایند. بنابراین پیش از آن که در تاریخ تعیین شده مراجعه نمایید، یک بار دیگر برگه ها را مطالعه فرمایید تا از تغییرات احتمالی آگاه شوید.

خواهشمند است پیش از روز تعیین شده هیچ مدرکی (به طور مثال دعوت نامه) را برای سفارت ارسال نفرمایید. همه مدارک را باید شخص متقاضی هنگام ارایه درخواست به طور کامل به همراه داشته باشد. مدارکی را که قبلا" و بدون درخواست از شما و یا مدارکی که توسط فاکس یا پست الکترونیک می فرستید، دلیلی برای درخواست صدور ویزا نمی باشند ونمی توانند مورد توجه قرار گیرند.

مقابل ساختمان سفارت و در کوچه های اطراف آن افرادی هستند که به شما پیشنهاد انجام کارهای ویزا را می دهند. سفارت مایل است متذکر شود که این افراد که گاهی ادعا می کنند با سفارت همکاری دارند، هیچ ارتباطی با سفارت ندارند.

فرم های درخواست ویزا رایگان بوده و می توانید آن ها را از وب سایت سفارت دانلود نمایید. به اطلاعات پایین تر توجه کنید.
لطفا" توجه فرمایید که چنانچه مدارک جعلی و یا دستکاری شده ارایه دهید، برای شما ویزا صادر نشده و مدت طولانی هم هیچ ویزای شنگنی برای شما صادر نخواهد شد.

بنا به گفته بسیاری از متقاضیان، شرکت های بیمه مدعی گرفتن وقت در قبال دریافت وجه می باشند در صورتی که رسید تعیین وقت ارسال شده برای آنان جعلی می باشد.

امکان باطل کردن وقت های گرفته شده نیست. به همین سبب لطفـا" دقت کنید که زمانی برای گرفتن وقت به سایت سفارت مراجعه نمایید که مطمئن هستید می توانید  وقتی را که می گیرید، استفاده کنید و مدارک شما تا آن زمان کامل هستند. لطفا" همچنین دقت کنید که وقتی که برای ارایه مدارک دریافت ویزا می گیرید، باید حداکثر سه ماه پیش از تاریخ سفر شما باشد.

امکان باطل کردن وقت های گرفته شده نیست. به همین سبب لطفـا" دقت کنید که زمانی برای گرفتن وقت به سایت سفارت مراجعه نمایید که مطمئن هستید می توانید  وقتی را که می گیرید، استفاده کنید و مدارک شما تا آن زمان کامل هستند. لطفا" همچنین دقت کنید که وقتی که برای ارایه مدارک دریافت ویزا می گیرید، باید حداکثر سه ماه پیش از تاریخ سفر شما باشد

 

هزینه ویزا :

سفارت هزینۀ درخواست ویزا را تنها نقداً به یورو دریافت خواهد نمود. از آن جایی که سفارت به طور محدود اسکناس ریز در اختیار دارد، لذا خواهشمند است مبلغ را در صورت امکان دقیقاً برابر میزان هزینه ویزا شمرده و پرداخت نمایید. سفارت از پذیرفتن یورو به صورت پول خرد (سکه) معذور است و تنها اسکناس های پنج، ده، بیست، پنجاه، و صد یورویی قبول خواهد نمود. پرداخت با کارت امکان پذیر نمی باشد. جهت اطلاع از قیمت ها با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا آلمان :

 1. اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 3 ماه بیشتز از تاریخ ویزا درخواستی  .
 2. فرم درخواست ویزا ( از سایت سفارت دریافت نمائید ) .
 3. کارت ملی و شناسنامه .
 4. 2 قطعه عکس رنگی 6 در 4 رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش .
 5. در صورتی که قبلا ویزا شنگن و یا ویزا کشور معتبر دیگری دریافت کرده اید کپی از آنها و مهر های ورود و خروج .
 6. نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر سپرده بانکی .
 7. گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام - سمت - میزان حقوق و مرخصی ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی . ( برای کارمنداگ و کارگران ) .
 8. پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی . ( برای صاحبان مشاغل ) .
 9. گواهی بازنشستگی ( برای افراد بازنشسته ) .
 10. گواهی اشتغال به تحصیل ( برای دانشجویان ) .
 11. بیمه مسافرتی .
 12. سند مالکیت ( در صورت وجود ) .
 13. رزرو هتل و بلیط هواپیما .

دریافت وقت از سفارت آلمان به صورت آنلاین می باشد جهت دریافت وقت مصاحبه به آدرس زیر مراجعه نمائید . www.teheran.diplo.de

 

 

رزرو و خرید بلیط آلمان

رزرو و خرید بلیط آلمان

راهنمایی جهت خرید بلیط هواپیما به آلمان :

در حال حاضر به ویسله هواپیمایی ایران ایر - ماهان  - لوفتهانزا و جرمنیا امکان پرواز مستقیم به شهرهای مختلف آلمان وجود دارد جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه پروازی - زمان پرواز و  ... به قسمت بلیط هواپیما به آلمان سایت مراجعه نمائید . 

 

وب سایت قاره پیما کارگزار رسمی اخذ ویزا - رزرو بلیط هواپیما و هتل و تور آلمان می باشد ، قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور آلمان ( توریستی و تجاری و ... ) - بلیط هواپیما - هتل و یا تور های مسافرتی با هم متفاوت می باشد لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا - هتل - بلیط و تور از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید .

 

توجه داشته باشید:

چنانچه مسافری بلیط هواپیما و رزرو هتل و یا تور مسافرتی خود را از وب سایت قاره پیما خریداری نماید قاره پیما تمام مراحل ویزا وی را به طور رایگان انجام می دهد و فقط هزینه سفارت را از شما دریافت می کند.


پایین ویزای شینگن

 


((*********برو مطالب زیر***********))

مدارک-لازم-برای-ویزای-شینگن

 

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن در اکثر کشورهای  حوزه شینگن شبیه به هم است؛ فقط در جزئیات کمی متفاوت است.
مدارکی که باید در روز مصاحبه همراه داشته باشید موارد زیر است:

(در صورت نیاز به  اخذ ویزای شینگن تضمینی داشتن مدارک ذیل الزامی است.)

 • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا

  اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری تکمیل فرم درخواست روادید آن کشور است که باید از سفارت مربوطه به صورت حضوری یا اینترنتی دریافت شود. این فرم را باید به همراه مدارک مورد نیاز دیگر در زمان مصاحبه ارائه دهید.
  توجه: هرچند که این کشورها عضو شینگن هستند و ویزای همه‎شان ویزای شینگن محسوب می‌شود، اما فرم درخواست برای هر کشوری متفاوت است، بنابراین مثلا برای درخواست ویزای آلمان نباید به سفارت فرانسه مراجعه کرد.

 • شناسنامه و کارت ملی

  ترجمه‌ی رسمی شناسنامه و کارت ملی با فتوکپی از تمام صفحات باید حتماً موجود باشد.

 • گذرنامه


  اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست روادید باشد.

  کپی گذرنامه را تنها از صفحات یک و صفحاتی که در آن‌ها  ویزای شینگن خورده تهیه کنید.

 • سه قطعه عکس رنگی

   

  ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، جدید که کاملا با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، دو قطعه عکس در ابعاد ۶ در ۴ باشد.
  طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

  اسناد ملکی و مدارک شغلی و منابع مالی

 • مدارک شغلی مانند روزنامه رسمی یا جواز کسب و  گواهی اشتغال به تخصیل یا گواهی اشتغال به کار که روی سربرگ رسمی محل کار، با امضای مدیر عامل و ذکر سمت شغلی، حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال به کار باشد.
  لازم است که این مدارک به همراه ترجمه‌شان به سفارت ارائه داده شوند.
 • پرینت حساب بانکی؛ گردش سه ماه آخر و مانده حساب به زبان  انگلیسی بانک و مهر شده باشد.
 •     همراه داشتن اصل و ترجمه سابقه بیمه تامین اجتماعی در صورت داشتن   .
 •          سند ملکی به نام شخص درخواست کننده؛ اصل و ترجمه‌ سند که اصل سند هنگام تحویل بقیه مدارک به مسافر بازگردانده خواهد شد.
 • بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد

  توجه: برای رزرو بلیط هواپیما لازم نیست هزینه‌ای پرداخت ‎شود.

 

 • بیمه مسافرتی

  برای کل مدت زمان سفر که باید حداقل هزینه ۳۰ هزار یورو را برای هر مسافر پوشش دهد.متقاضیان روادید باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شینگن معتبر باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور مقصد داشته باشد؛ در ضمن شخص دعوت‌کننده در کشور مقصد هم می‌تواند بیمه‌ی مسافرتی را از یک شرکت بیمه در آن کشور بگیرد.


 • برگه تائیدیه رزرواسیون هتل(واچر)

  برای کل مدت اقامت و مطابق با تاریخ بلیط رفت و برگشت.
  این رزروها صرفا برای ارائه به سفارت است و تنها هزینه‌ای جزئی برای انجام رزرواسیون دارند.

 

 • دعوت‌نامه:

  اصل دعوت‌نامه که شخص دعوت‎کننده از کشور مقصد برای مسافر فرستاده.
  اگر دعوت‎نامه داشته باشید نیازی به برگه رزرواسیون هتل نخواهید داشت.
  مدارک مورد نیاز ممکن است گاهی با توجه به شرایط فرد و کشور صادرکننده ویزا متفاوت باشد که در این صورت بهتر است به بخش ویزای توریستی مربوط به همان کشور مراجعه کنید.

 • توجه: مدارک ترجمه شده، نیاز به مهر دادگستری دارند که معمولاً دارالترجمه‌ها خودشان پس از ترجمه مدارک، برای گرفتن این مهر اقدام می‌کنند.

 

 • توضیحات بیشتر :
  – برای اخذ ویزای شینگن برای کسانی مثل زنان خانه‎دار یا فرزندان که تحت تکفل‎اند، گواهی اشتغال به کار و شرح صورت‎حساب بانکی (با تاریخ گشایش حساب) مربوط به همسر یا پدر الزامی‌ است.- روی ویزا ذکر می شود با این ویزا چند بار می‎توانید به محدوده شینگن وارد شوید. کد ۱ (سینگل) یعنی اینکه پس از یک بار ورود و خروجتان از شینگن، ویزای شما بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد. به همین ترتیب کد نامحدود (مالتیپل) به معنی ورود نامحدود به محدوده شینگن است و شما می‎توانید در مدت اعتبار ویزا و تعداد روزهای مجاز مشخص در ویزای‎تان به شنگن وارد و از آن خارج شوید.
 • اولین ورودتان به مرزهای شینگن باید از همان کشوری باشد که در فرم تقاضای خود اعلام کرده و بر اساس آن ویزا گرفته‎اید. تغییر مسیر ورودی می‎تواند در مرزهای شینگن مشکل ایجاد کند و در بدترین حالت ممکن است ویزا را باطل کنند و دارنده ویزا را به کشور مبدا بفرستند.
  مثلا اگر شما ویزای شنگن خود را از یونان گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید، مقامات مرزی در فرانسه می‎توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شینگن اخراج کنند.- بعد از ورود به محدوده شینگن عملا می‎توانید به همه کشورهای آن مسافرت کنید چرا که کنترل مرزی بین کشورهای شینگن وجود ندارد.
  – داشتن ویزای شینگن لزوما به معنی تضمین ورود شما به محدوده نیست. مقررات گفته‎شده چهارچوب کلی است و مقامات مرزی هر کشوری مجازند تا با توجه به وضعیت ویژه هر مسافر به او اجازه ورود بدهند و یا از ورودش به محدوده شینگن جلوگیری کنند.- افرادی که ویزای شینگن در گذرنامه‌ی خود دارند، شانس بیشتری برای اخذ ویزای دوباره خواهند داشت.

 

در صورت تمایل شما می توانید از پکیج اقدام برای ویزای شینگن ما استفاده نمایید.

پکیج شامل: وقت سفارت ، رزرو بلیط ، رزرو هتل و بیمه مسافرتی سامان

برای اطلاعات بیشتر روی تصویر زیر کلیک کنید

Print

 

ویزای-شینگن

((*************برو مطالب زیر***********))


برای دریافت ویزای شنگن شما نیازمند طی مراحل زیر هستید:

1- دعوتنامه خانوادگی، کاری، سایر... / سفر توریستی
سفر به محدوده شنگن بایستی بر اساس دعوت یکی از دوستان یا اعضای خانواده، یک شرکت، یک سمینار یا دانشگاه یا موسسه دیگر باشد. 
مثلا اگر از اعضای خانواده یا دوستان شما فردی در یک کشور در محدوده شنگن زندگی میکند میتواند برای شما دعوتنامه ارسال کند تا شما برای دیدار دوستان خود بتوانید ویزا بگیرید و به آن کشور سفر کنید.

در صورتی که دعوتنامه ندارید میتوانید درخواست سفر توریستی کنید. البته برای قبول چنین درخواستی معمولا لازم است قبلا سفرهای خارجی متعددی کرده باشید تا نشان داده شود که شما در زمینه سفرهای توریستی فعال هستید.

2- پرکردن فرمهای مربوطه

یکی از مهمترین فرم ها، فرم استاندارد ویزای شنگن است که در تاپیک راهنمایی درباره فرم ویزای شنگن درباره آن مفصلا بحث شده است.
سپس بسته به نوع ویزای درخواستی نیازمند هستید فرمهای دیگری  را نیز پرکنید. این فرمها هر کدام به سفارت مربوطه بستگی دارد و در سایت آن سفارت موجود است.

3- گرفتن وقت مصاحبه از سفارت مربوطه
معمولا میتوانید از طریق تلفن یا ایمیل از سفارت مورد نظر خود وقت ملاقات درخواست کنید. این وقت ملاقات حداکثر باید 3 ماه قبل از تاریخ سفر شما باشد و نه بیشتر.

4- حضور در سفارت و ارائه مدارک و فرمهای لازم
هر سفارت برای صدور ویزا نیاز به مدارکی دارد. این مدارک به نوع ویزای درخواستی شما نیز بستگی دارد.
عموما نیاز به عکس، کپی پاسپورت، شناسنامه، سند ملکی و ... دارید.

5- انتظار برای دریافت ویزا
از روز مصاحبه تا گرفتن پاسخ از سفارت بین 2 تا 4 هفته زمان لازم است.
هیچ آگاه شدنی بدون درد نخواهد بود. گوستاو یونگ
نقل قول  

#3
چند نکته مهم درباره ویزای شنگن

پرینت حساب بانکی را جدی بگیرید!
از مهمترین مدارکی که ارائه میدهید پرینت حساب بانکی است. تقریبا به ازای هر نفر بایستی معادل حدودا 10 هزار یورو یا بیشتر در حساب شما موجود باشد. تا زمانی که ویزای خود را نگرفته اید باید این مبلغ را در حساب خود نگه دارید. بسیار مهم است که این مبلغ از حداقل دو ماه قبل  (بهترین حالت 3 ماه یا بیشتر) از روز ارائه مدارک و مصاحبه در حساب شما وجود داشته باشد.


با توجه به سیستم یکپارچه شنگن، همه سفارتها به اطلاعات درخواستهای شنگن سالهای قبل دسترسی دارند.
در صورت ریجکت شدن درخواست شما بهتر است بین 3 تا 6 ماه صبر کنید و درخواست جدید ارائه دهید.

برای هرنوع ویزای شنگن از شما انگشت نگاری میشود و اثر انگشت شما در سیستم اطلاعاتی شنگن و همچنین به صورت رمزنگاری شده در برچسبی که درون پاسپورت شما چسبانده میشود ثبت میشود. 

مراقب سوء استفاده های افراد سودجو باشید!
اکیدا توصیه میشود همه مراحل را خودتان طی کنید و به دام افراد سودجو و متقلب نیفتید. از مهمترین موارد این است که خودتان به سفارت مراجعه کنید و پاسپورت خودتان را بگیرید. چیزی به نام ویزای شنگن بدون اثر انگشت وجود ندارد. گول افراد سودجو که ادعا میکنند میتوانند برای شما ویزای بدون اثر انگشت بگیرند یا ... را نخورید. برخی از این افراد از این طریق کلاهبرداری کرده و سپس یک برچسب ویزای جعلی در پاسپورت قربانی قرار میدهند. 

هیچ سفارتی هیچ سند، مدرک، پاسپورت، مبلغ یا ... را از شما گرو نمیگیرد. گاهی آژانس های کلاهبردار ادعا میکنند که مثلا پاسپورت شما یا سند خانه شما در سفارت گرو است و به زودی به شما داده خواهد شد. غافل از این که احتمالا پاسپورت شما را به قاچاقچیان فروخته اند و خودشان هم به زودی غیب میشوند.
هیچ آگاه شدنی بدون درد نخواهد بود. گوستاو یونگ
نقل قول  

#4
(20-10-2015, 10:42 PM)ForeverBlue نوشته: چند نکته مهم درباره ویزای شنگن

پرینت حساب بانکی را جدی بگیرید!
از مهمترین مدارکی که ارائه میدهید پرینت حساب بانکی است. تقریبا به ازای هر نفر بایستی معادل حدودا 10 هزار یورو یا بیشتر در حساب شما موجود باشد. تا زمانی که ویزای خود را نگرفته اید باید این مبلغ را در حساب خود نگه دارید. بسیار مهم است که این مبلغ از حداقل دو ماه قبل  (بهترین حالت 3 ماه یا بیشتر) از روز ارائه مدارک و مصاحبه در حساب شما وجود داشته باشد.


با توجه به سیستم یکپارچه شنگن، همه سفارتها به اطلاعات درخواستهای شنگن سالهای قبل دسترسی دارند.
در صورت ریجکت شدن درخواست شما بهتر است بین 3 تا 6 ماه صبر کنید و درخواست جدید ارائه دهید.

برای هرنوع ویزای شنگن از شما انگشت نگاری میشود و اثر انگشت شما در سیستم اطلاعاتی شنگن و همچنین به صورت رمزنگاری شده در برچسبی که درون پاسپورت شما چسبانده میشود ثبت میشود. 

مراقب سوء استفاده های افراد سودجو باشید!
اکیدا توصیه میشود همه مراحل را خودتان طی کنید و به دام افراد سودجو و متقلب نیفتید. از مهمترین موارد این است که خودتان به سفارت مراجعه کنید و پاسپورت خودتان را بگیرید. چیزی به نام ویزای شنگن بدون اثر انگشت وجود ندارد. گول افراد سودجو که ادعا میکنند میتوانند برای شما ویزای بدون اثر انگشت بگیرند یا ... را نخورید. برخی از این افراد از این طریق کلاهبرداری کرده و سپس یک برچسب ویزای جعلی در پاسپورت قربانی قرار میدهند. 

هیچ سفارتی هیچ سند، مدرک، پاسپورت، مبلغ یا ... را از شما گرو نمیگیرد. گاهی آژانس های کلاهبردار ادعا میکنند که مثلا پاسپورت شما یا سند خانه شما در سفارت گرو است و به زودی به شما داده خواهد شد. غافل از این که احتمالا پاسپورت شما را به قاچاقچیان فروخته اند و خودشان هم به زودی غیب میشوند.

ممنون بابت اطلاعات مفیدتون
پرینت حساب بانکی رو از همه بانکها میشه گرفت؟ باید شامل چه مواردی باشه؟ فقط موجودی یا گردش هم باید باشه؟
برای رسيدن به هدف، بايد از مرز خستگی گذشت؛ بايد نيرومندتر از توان خود بود. گروتوفسكی
همیشه به
خود اعتماد داشته باشید. اگر یک بار کاری را با موفقیت انجام داده باشید، بازهم می توانید. آنتونی رابینز
نقل قول  

#5
(10-04-2016, 01:58 PM)roshanak25 نوشته: ممنون بابت اطلاعات مفیدتون
پرینت حساب بانکی رو از همه بانکها میشه گرفت؟ باید شامل چه مواردی باشه؟ فقط موجودی یا گردش هم باید باشه؟

درود
بله، هر بانکی موظف است به شما پرینت حساب بدهد. حتی برخی بانکها به زبان انگلیسی هم ارائه میدهند. 
پرینت شامل کل گردش مالی حساب است.
هیچ آگاه شدنی بدون درد نخواهد بود. گوستاو یونگ
نقل قول  

#6
(10-04-2016, 05:29 PM)ForeverBlue نوشته: درود
بله، هر بانکی موظف است به شما پرینت حساب بدهد. حتی برخی بانکها به زبان انگلیسی هم ارائه میدهند. 
پرینت شامل کل گردش مالی حساب است.

اگر حساب سپرده باشه و گردشش بالا نباشه، و در عوض موجودیش 10000 یورو باشه مشکلی که ایجاد نمیشه؟ منظور گردش حساب چقدر مهمه؟
برای رسيدن به هدف، بايد از مرز خستگی گذشت؛ بايد نيرومندتر از توان خود بود. گروتوفسكی
همیشه به
خود اعتماد داشته باشید. اگر یک بار کاری را با موفقیت انجام داده باشید، بازهم می توانید. آنتونی رابینز
نقل قول  

#7
(10-04-2016, 07:25 PM)roshanak25 نوشته: اگر حساب سپرده باشه و گردشش بالا نباشه، و در عوض موجودیش 10000 یورو باشه مشکلی که ایجاد نمیشه؟ منظور گردش حساب چقدر مهمه؟

ببینید، کسی که مسئول بررسی مدارک شماست باید مجاب شود که:
1- شما پول کافی برای پرداخت مخارج خود در این سفر را دارید
2- شرایط مالی شما با آنچه که در گواهی شغلی ذکر شده و در فرمها و غیره آمده و ... همخوانی دارد. مثلا فردی که ادعا کند مدیرعامل یک شرکت بازرگانی معتبر است و موجودی حسابش زیر 4000 یورور باشد این احتمال را تقویت میکند که گواهی اشتغال یا ... معتبری ندارد. یا مثلا کسی که ناگهان در ماه گذشته 50000 یورور به حسابی واریز کرده نشان میدهد که درآمد ماهیانه اش نامشخص است.

داشتن این پول در حساب پس انداز مشکلی ندارد اما باید ببینید با درآمد و گواهی شغلی شما خوانایی دارد یا خیر.
هیچ آگاه شدنی بدون درد نخواهد بود. گوستاو یونگ
نقل قول  

#8
سلام دوستان سوالی داشتم اگه کسی اطلاع داره جواب بده من یه ماه پیش موفق به اخذ ویزا مالتیپل از هلند شدم و یه سفر یه هفته ای داشتم . حالا برای دفعه بعد که مثلا یه ماه دیگه بخوام دوباره برم اروپا باید ورود یا خروجم حتما از هلند باشه؟؟؟
نقل قول  

#9
(29-08-2016, 04:58 PM)pardis_85 نوشته: سلام دوستان سوالی داشتم اگه کسی اطلاع داره جواب بده من یه ماه پیش موفق به اخذ ویزا مالتیپل از هلند شدم و یه سفر یه هفته ای داشتم . حالا برای دفعه بعد که مثلا یه ماه دیگه بخوام دوباره برم اروپا باید ورود یا خروجم حتما از هلند باشه؟؟؟

ترجیحا بله .صرفا هم ورود مهم است و خروج از هر کجا می‌تواند باشد.
ممکن است بتوانید از کشور دیگری هم وارد شوید ولی کمی ریسک دارد (اگر مورد سوال و جواب قرار گرفتید که مثلا چرا الان دارید وارد آلمان می‌شوید درحالی که ویزا را از هلند گرفته‌اید باید توجیه قابل قبولی داشته باشید)
هیچ آگاه شدنی بدون درد نخواهد بود. گوستاو یونگ
نقل قول  

#10
(29-08-2016, 07:19 PM)ForeverBlue نوشته: ترجیحا بله .صرفا هم ورود مهم است و خروج از هر کجا می‌تواند باشد.
ممکن است بتوانید از کشور دیگری هم وارد شوید ولی کمی ریسک دارد (اگر مورد سوال و جواب قرار گرفتید که مثلا چرا الان دارید وارد آلمان می‌شوید درحالی که ویزا را از هلند گرفته‌اید باید توجیه قابل قبولی داشته باشید)

ممنون دوست عزیز پس در ویزا مالتیپل هر بار ورودمون باید از همون کشور باشه؟؟؟


برچسب ها : دفعات بازدید : 101
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز :
rss نوشته شده در تاریخ 1396/3/3 و در ساعت : 01:49 - نویسنده : sajjad 7,amin
آخرین مطالب نوشته شده
صفحات وبلاگ
Copyright © 2011 by aryadownload.samenblog.com | designed by samenblog.com